Menu

شرح وظایف

اهم وظایف

معاونت اجتماعی و فرهنگی ، معاونتی است که تلاش می کند با همکاری مراکز دانشگاهی و نخبگان رشته های مرتبط با مدیریت شهری ، اجرای وظایف و مسئولیت های لازم به منظور تبدیل سازمان شهرداری به یک نهاد اجتماعی را تسهیل نماید.
این معاونت می کوشد تا با ایجاد هم افزایی در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی ، سرمایه های اجتماعی را افزایش داده و تقابلات را به تعاملات اجتماعی تبدیل کند تا بدین وسیله سطح رضایتمندی و اعتماد مردم افزایش یابد.

اهم وظایف معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه عبارتست از :
- بررسی اوضاع اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی و جمعیتی منطقه در جهت تعیین خط مشی فعالیت ها ی شهرداری منطقه در راستای فراهم آوردن زندگی آرام و پربار برای شهروندان و ارتقای شاخص کیفیت زندگی در سطح منطقه
- مطالعه چگونگی فعالیت ها ی اجتماعی مردم درسطح منطقه و شناسایی عوامل موثر بر این فعالیت و جمع آوری اطلاعات لازم از طریق پژوهش های علمی و ارائه راه حل های علمی به شهرداری منطقه 
- ارائه راه حل هایی برای رفع مشکلات اجتماعی شهری که نیاز به تصمیم گیری در سطوح بالای اجرائی و یا قانون گذاری دارد.
-  بالا بردن آگاهی های اجتماعی مردم در ایجاد نظم اجتماعی
- تعمیق ارزش های دینی و ملی در میان شهروندان با تکیه بر نکو داشت مراسمات  و مناسبت ها
- تقویت امید به زندگی و روحیه ی نشاط شهروندان منطقه با تکیه بر فعالیت های غنی سازی اوقات فراغت و گردشگری محله محور
- ارتقای فرهنگ شهروندی و بهبود کیفیت زندگی با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری محلات
- تقویت سرمایه های فرهنگی و اجتماعی شهر با تکیه بر تعاملات و همکاری های فرهنگی با فعالان عرصه ی فرهنگ
- پروژه های عمرانی این معاونت در ذیل برنامه ایجاد و توسعه اماکن و فضاهای ورزشی ، تفریحی و فرهنگی تعریف شده است . پروژهایی مانند احداث و تجهیز اماکن ورزشی ، احداث ، تکمیل و تجهیز سینما و آمفی تئاتر ، احداث مسجد ، احداث ، تکمیل و نگهداری مجتمع های ورزشی ، تفریحی و فرهنگی ، احداث ، تکمیل و تجهیز کتابخانه و کمک به اداره کتابخانه های عمومی سطح منطقه ، از مهم ترین پروژه های معاونت اجتماعی و فرهنگی می باشد.