Menu

نمایش خبر معلولین

اطلاعات-معلولین

بيماری‌های روماتيسمی شايع‌ترين علت معلوليت‌های جسمی کودکان است
ایجاد شده توسط : foroughi-sh در 1392/10/22 11:40:48 ق.ظ


يک فوق تخصص روماتولوژی کودکان:
بيماری‌های روماتيسمی شايع‌ترين علت معلوليت‌های جسمی کودکان است

يک فوق تخصص روماتولوژی کودکان گفت: درمان‌هايی که پيشتر در زمينه روماتيسم کودکان استفاده می‌شد، اکثرا استفاده از کورتون با دوز بالا يا استفاده از آسپرين بود که بيماری را تنها به صورت علامتی درمان می‌کرد، اما باعث بهبود کامل بيماری و ريشه کنی آن نمی‌شد.
دکتر رضا شياری، عضو هيات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهيد بهشتی ادامه داد: هم اکنون درمان طب روماتيسمی کودکان تغيير کرده است و اساس آن بر استفاده از داروهای سرکوب کنده سيستم ايمنی است؛ چرا که فرايند بيماری نيز بايد متوقف شود.
وی در خصوص اهميت تشخيص سريع و درمان به موقع بيماری‌های روماتيسمی کودکان گفت: يکی از شايع‌ترين علل معلوليت‌های جسمی و کوری در کودکان، بيماری‌های روماتيسمی است.
اين فوق تخصص روماتولوژی کودکان در مورد بيماری‌های روماتيسمی کودکان ادامه داد: برخی بيماری‌های روماتيسمی همچون نشانگان نرمی مفصل يا دردهای رشد، مختص کودکان است. در حالی که برخی بيماری‌های روماتيسمی مانند آرتريت روماتوئيد در کودکان و بزرگسالان مشترک است.
وی افزود: مجموع شيوع بيماری‌های روماتيسمی در کودکان از مجموع شيوع ديابت در آنها بيشتر است.
دکتر شياری ادامه داد: علت مراجعه در بيش از 45 درصد مراجعه کنندگان به درمانگاه روماتولوژی اطفال، دردهای اسکلتی عضلانی است که بيشتر آنها مربوط به درد رشد بوده و کمتر از 10 درصد آنها ممکن است بيماری روماتيسمی جدی داشته باشند؛ اما هنر پزشک در تشخيص همين تعداد بيماران است.


print
rating
  نظرات