Menu

نمایش اخبار

نمایش خبر
برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت دانش در منطقه 7 تاریخ انتشار خبر : 1395/10/12 11:32:0
image

کارگاه آموزشی مدیریت دانش با حضور دكتراماني معاون برنامه ريزي، توسعه شهري و امور شورا شهرداري تهران، مهندس کاظمی قائم مقام و مرضیه مهدوی معاون برنامه ريزي و توسعه شهري شهرداری منطقه 7، مدیران کل و معاونين برنامه ريزي و توسعه شهري و روساي ادارات تشکیلات و بهبود روش های مناطق 22 گانه به میزبانی منطقه 7 درفرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 7، ناصر امانی معاون برنامه ريزي، توسعه شهري و امور شورا شهرداري تهران در ابتدای مراسم ضمن خیرمقدم به مدعوین از قائم مقام مناطق مختلف شهرداری تهران که در امر اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن تلاش کردند تشکر کرد.

وی در ادامه از تمامی کسانی که در تهیه گام اول بودجه سال 96 شهرداری تهران کمک کردند تشکر و قدردانی کرد و گفت:  تقریبا  تا به حال  بودجه مناطق و سازمانها  ها و شرکت ها حدود 95 درصد قطعی شده است.

معاون برنامه ريزي، توسعه شهري و امور شورا شهرداري تهران عنوان کرد: برای تبدیل شهر تهران به شهر دانش محور، نیازمند ایجاد مقدمات و زیرساخت هایی هستیم .

وی ضمن تاکید بر این اصل که برای داشتن شهری دانش محور نیازمند داشتن شهرداری دانش محور هستیم، تاکید کرد: باتوجه به اینکه نیروی انسانی مهمترین سرمایه یک کشور و سازمان ها است ما برای دانش محور شدن کشور و از جمله سازمان هایی مثل شهرداری ها باید از تجربیات نیروهای انسانی که سال ها در این مراکز خدمت کرده اند، استفاده کنیم.

امانی با اشاره به اینکه در مدیریت دانش تاکید بر استفاده از تجارب و دانش سرمایه های انسانی است، یادآور شد: در ابتدا باید این تجارب و دانش سرمایه های انسانی پالایش شود و ضمن تفکیک اطلاعات از دانش، افراد موظفند دانش خود را در اختیار سازمان ها قرار بدهند.

به گفته وی مهمترین سرمایه انسان ها تجارب اندوخته شده در سینه و ذهن آنهاست که باید در اختیار سازمان ها قرار بگیرد و برای محقق شدن این هدف نیاز به تغییر فرهنگ داریم.

معاون برنامه ريزي، توسعه شهري و امور شورا شهرداري تهران تصریح کرد: شهرداری تهران یک دستگاه عظیم اجرایی است ، با نیازهای متغیر که بعضا روزانه این نیاز ها تغییر می کند. بیش از 50 هزار نفر شاغل در سازمانها و معاونت های مختلف شهرداری تهران هستند که با فرهنگ سازی مدیریت دانش کمک بزرگی به شهرداری و شهر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت دانش تلاش دارد تا نگاه جدیدی به نحوه مدیریت شهر و همینطور شهرداری بیندازد تا ما را به استانداردها و شاخص های روز دنیا نزدیک تر کند.

در ادامه معاون برنامه ريزي، توسعه شهري و امور شورا شهرداري تهران تاکید کرد: امروز دانش به عنوان منبعی اررزشمند و استراتژیک و نیز یک دارایی مطرح است و ارائه محصولات و خدمات با کیفیت مناسب و اقتصادی، بدون مدیریت و استفاده صحیح از این منبع ارزشمند، امری سخت و بعضا ناممکن است. در این نگرش، دانش همچون منبعی ارزشمند در کنار منابع دیگر همچون کار، زمین و سرمایه که پیش تر در اقتصاد مورد توجه بود، به عنوان دارایی مطرح شده است . در چنین ساختاری، دیگر صنعت، محور نیست، بلکه محور دانش است که در آن دانشگران به کار مشغولند. به این ترتیب، این تحول باعث نگرش جدیدی در مدیریت کسب و کار با نام مدیریت دانش شده است.

وی افزود: توجه و اقبال بسیار به مدیریت دانش در عرصه کسب و کار به آن علت است که بسیاری از مدیران سازمان های مختلف، مدیریت دانش را به عنوان فرایندی قلمداد می کنند که سازمان ها را قادر می سازد از دارایی های دانشی، برای ایجاد ارزش در سازمان ها استفاده کنند. مدیریت دانش، شامل مراحل تولید، کسب، ذخیره سازی، انتشار و به کارگیری دانش در راستای اهداف سازمانی است.

 

امانی با اشاره به اقدامات معاونت برنامه ريزي، توسعه شهري و امور شورا شهرداري تهران در مسیر مدیریت دانش، یادآور شد: مستندسازی پروژه های بزرگ شهری یکی از روش های تکنیکی مدیریت دانش است که در شهرداری تهران چند سال است در راس اقدامات قرار گرفته است.

وی با تاکید بر سه فعالیت و ماموریت تخصصی، مدیریتی و پشتیبانی شهرداری تهران، تاکید کرد: با توجه به اینکه بهینه سازی فعالیت های مدیریتی در شهرداری تهران برعهده معاونت برنامه ريزي، توسعه شهري و امور شورا شهرداري تهران است، امیدواریم با شکل گیری مدیریت دانش بتوانیم در راستای بهینه کردن بخش مدیریتی در شهرداری تهران گام برداریم.

گفتنی است دکتر نظافتی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و مهندس خسروانی مدیر امور پروژه مولفه های دانش در شهرداری تهران از اساتید کارگاه مدیریت دانش بودند و به بیان موضوعات علمی و آموزشی پیرامون مباحث مریوط به مدیریت دانش پرداختند.


print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.