Menu

نمایش اخبار

نمایش خبر
کودکان منطقه 7 با اخلاق شهروندی آشنا می شوند تاریخ انتشار خبر : 1397/2/25 14:47:0
image

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 7 از اجرای طرح شهر در دست بچه ها در این منطقه با هدف آشناسازی کودکان با اخلاق شهروندی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 7 ، محمدرضا غلامی با اعلام این مطلب افزود : در راستای زمینه سازی برای تربیت، فراهم آوردن امکان رشد ذهنی، اجتماعی و شکوفایی استعدادها و خلاقیت کودکان با حضور در سطح شهر، نقش پذیری و مشارکت در تصمیمات پروژه های شهری با رویکرد شهر دوستدار کودک و تعامل بیشتر کودکان و نوجوانان برای مدیریت شهری، این طرح اجرا می شود.

وی در ادامه عنوان کرد : اهداف این طرح آشنا سازی کودکان با فرآیندها و مفاهیم مدیریت شهری، زمینه سازی تحقق رویکرد مصوبه شهر دوستدار کودک، بازدید کودکان از پروژه های شهری، شناخت بهتر شهر و شیوه های آن به منظور تقویت روحیه مشارکت جویی و مسئولیت پذیری، کاوش و یادگیری در فضاهای شهری بخشی از اهدافی است که در این طرح دنبال می شود.

به گفته معاون شهردار منطقه 7  ارتقاء روحیه امید و نشاط و افزایش تحرک و پویایی در فعالیتهای جمعی و گروهی، زمینه سازی ایجاد علاقه و تعلق پذیری کودک نسبت به شهر، رشد و بالندگی اخلاقی و فرهنگی کودکان و فراههم ساختن بهترین خدمات در دوره کودکی از دیگر اهداف اجرای طرح شهر در دست بچه ها است.

وی در پایان تاکید کرد : به منظور آموزش غیرمستقیم کودکان با مضامین درسی و آشنایی با فعالیتهای شهرداری، اردوهای نیم روزه ای برای کودکان ساکن منطقه در قالب برنامه شهر در دست بچه ها برگزار می شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 7 عنوان کرد: در سال 96 آمار تورهای شهر در دست بچه ها 142 تور بوده است، بطوریکه اهم این بازیدها از شورای اسلامی شهر تهران، سازمان جغرافیا، مسجد امام حسین(ع)، آسمان نما، موزه رضا عباسی و ... و اماکن شاخص سطح منطقه بازدید بوده است.

print
rating
  نظرات