Menu

نمایش اخبار

نمایش خبر
شهردار منطقه 7 گفت؛ مشارکت شورایاری ها برای احیای هویت محله ای زمینه ساز تحقق توسعه پایدار شهری است تاریخ انتشار خبر : 1397/4/20 13:11:0
image

سمیه حاجوی در نشست با هیأت رئیسه شورایاری محلات 14 گانه منطقه 7  یکی از راهکارهای اساسی برای هویت بخشی به شهر را احیای هویت محله ای عنوان کرد و افزود: شورایاری محلات در واقع نماینده های منتخب مردمی هستند که ضمن تحقق مدیریت شهری محله محور در رسیدن به توسعه پایدار شهری و جلب رضایتمندی شهروندان نیز نقش اساسی دارند.


 

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 7، در ابتدای این نشست تخصصی حاجوی شهردار منطقه  تصریح کرد: شورایاران زبان گویای مردم در محلات هستند که نقش کلیدی را در هویت بخشی به محلات، ایجاد مدیریت یکپارچه شهری و در نهایت تحقق شعار محوری "شهر زیست پذیر، شهروند مشارکت پذیر" را دارند.

 

وی توجه به محلات کمتر توسعه یافته و توزیع عادلانه خدمات شهری و عمومی در کلیه محلات را از اهم فعالیت های شاخص منطقه معرفی کرد و افزود: در سال گذشته با همکاری شورایاران نسبت به تهیه بانک اطلاعاتی از نیازهای محله ای و شناسایی بافت فرهنگی و مذهبی محلات اقدام کرده ایم که بدون شک مشارکت فعال و داوطلبانه امروز شهروندان در اداره امور شهری و همچنین افزایش تعلق خاطر آنها نسبت فضاهای محلی از برآیندهای مثبت این اقدام است.

 

حاجوی خاطرنشان کرد: رسیدگی به مسائل محلات با نگاه تخصصی و  تشکیل کارگروه هایی از جمله فرهنگی و اجتماعی، سلامت و محیط زیست، مشارکت ها و آموزش های شهروندی و عمران و شهرسازی از دیگر فعالیت های منطقه همسو با رویکرد جدید شورای اسلامی شهر تهران و ستاد هماهنگی شورایاران برای تحقق اهداف مدیریت شهری پایتخت است که این امر در کاهش چشمگیر هزینه های غیرضروری منطقه نیز بسیار تأثیرگذار بوده است.  

 

شهردار منطقه 7 تمرکز بر همکاری و تعامل با اداره آموزش و پرورش منطقه در جهت اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی ویژه دانش آموزان و ایمن سازی و مقاوم سازی مدارس را از  دیگر اولویت های اصلی منطقه عنوان کرد و تعامل و همکاری بیش از پیش شورایاران را برای به ثمر رساندن طرح های جامع منطقه منجمله طرح جمع آوری آب های سطحی، ساماندهی متکدیان و بساط گستران، استفاده از انرژی خورشیدی در سرای محلات و ساختمان های مسکونی، تجهیز سرای محلات و تخصیص امتیازهای تشویقی برای مدیریت پسماند خواستار شد.

وی در ادامه ضمن ابراز رضایت از فعالیت و مسئولیت پذیری شورایاری محلات 14 گانه منطقه 7 نسبت به رفع نیازهای مردمی و ترویج فرهنگ مشارکت پذیری در شهروندان، بیان کرد: امیدوارم با برنامه ریزی های تخصصی و بهره مندی از خرد جمعی بتوانیم در تقویت محلات، کاهش آسیب های اجتماعی و رفع نیازهای شهری گام برداریم.

 

 

در ادامه این جلسه یدالله کاظمی قائم مقام شهرداری منطقه 7 ، شورایاری ها را ضامن تحقق شهروندمداری دانست و گفت: در سال جاری در نظر داریم با رویکرد محله محوری و مشارکت محله ای برنامه های اجتماعی و فرهنگی را در سطح منطقه اجرا کنیم که لازمه اجرای مطلوب این برنامه ها و جلب رضایت شهروندان، همکاری شورایاران محلات 14 گانه است. بنابراین کیفی سازی برنامه ها بر اساس حضور فعال شورایاران در محلات کمک شایانی به تحقق این مهم خواهد کرد.

 

گفتنی است ارائه گزارشی از برنامه ها و فعالیت های اجرایی اجتماعی و فرهنگی در محلات از سوی دولتی معاون اجتماعی و فرهنگی و  تقدیر و تشکر از هیأت رئیسه شورایاری محلات 14 گانه نیز از دیگر برنامه های اجرایی در این نشست بود.print
rating
  نظرات