Menu

نمایش اخبار

نمایش خبر
همزمان با روز دانش آموز ؛ حضور مدیر کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران در مدرسه شهید فهمیده تاریخ انتشار خبر : 1397/8/15 16:44:0
image

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران همزمان با روز دانش آموز با هدف آگاه سازی دانش آموزان درخصوص بازیافت و پسماند در مدرسه شهید حسین فهمیده حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 7 ، مرتضی توکلی مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران با  ابراز خرسندی از حضور در میان دانش آموزان و تبریک به مناسبت یوم الله 13 آبان و روز دانش آموز ضمن گرامیداشت این روز تاریخی با اشاره به رویکرد جدید مدیریت شهری تحت عنوان تهران؛ شهر زیست پذیر و شهروند مشارکت پذیر گفت : یکی از محورهای اساسی که در راستای رسیدن به توسعه پایدار شهری و زیست پذیر نمودن شهر می تواند نقش موثر ایفا کند ، بهره گیری از مشارکت دانش آموزان در برنامه های آموزشی است.

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران در ادامه خاطر نشان کرد: اداره کل آموزش های شهروندی بنادارد با توجه به رسالتی که بر عهده دارد و در راستای وظایف ذاتی شهرداری تهران تمام تلاش خود را به کار گیرد تا با بهره گیری از مکانیسم های تاثیرگذار با ارائه آگاهی های لازم در خصوص مضرات و آسیب های تولید پسماند به دانش آموزان و عموم شهروندان و آموزش های لازم در این خصوص در راستای دستیابی به توسعه پایدار شهری و زیست پذیر نمودن شهر گام بردارد.

وی با اشاره به اینکه تفکیک پسماند از مبدا موضوع مهم زیست محیطی است گفت: لازم است در این زمینه با فرهنگ سازی و آموزش به دانش آموزان و شهروندان در جهت کاهش تولید زباله و تفکیک زباله خشک و تر از مبدأ، گام برداریم.

گفتنی است برگزاری مسابقه بین دانش آموزان با موضوعات بازیافت و پسماند و اهدای جوایز به آنها از جمله برنامه هایی بود که در جریان این دیدار برگزار شد.